Makat Çatlağı (Anal Fissür) Ameliyatı Olanlar Ve Ameliyatı Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı ameliyatı ve ameliyatı sonrası muayene olduğunuz proktoloji doktorunun söylediklerine harfiyen uymanız iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), gastrointestinal alanın son bölümü olarak bilinen anal kanal ve üzerinde bulunan doku tabakasında meydana gelen yırtılmalardır.

Detay

Fissür Ne Demek? Makat Ağrısına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür, her gün sıklıkla kullanmış olduğumuz sindirim kanalının son bölümünde, cilt dokusu üzerinde oluşturmuş olduğu bir takım makat hastalıkları arasında yer alır.

Detay

Makatta Çatlak Neden Olur? Anal Fissür Tedavi Edilmezse Ne Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta çatlak oluşumunda çoğunlukla kişinin kabızlık durumu etkili olabilmektedir. Anal fissür, tedavi edilmediğinde hastaya çok ciddi sıkıntılar verebilmektedir.

Detay

Makat Çatlağından Kurtulanlar Ve Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağından kurtulmanın ilk maddesi kabızlık veya ishal ataklarının yaşanmamasıdır. Anal fissürden kurtulmak için proktoloji hekimine başvurmak gerekir.

Detay

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Kendiliğinden Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), kendi kendine iyileşmesi mümkün olabilen bir rahatsızlık değildir. Makat bölgesinde oluşan çatlağın muhakkak tedavisi şarttır.

Detay

Fissür Ağrısı Nasıl Olur? Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür ağrısı, hastalar tarafından çoğunlukla cam parçası batması ya da bıçak batması olarak tanımlanmaktadır. Makat çatlağı bitkisel çözümleri yeterli değildir.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Ameliyatı Ve İyileşme Süreci

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı tedavisinde ameliyatlı olduğu gibi günümüzde ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Hastalar ameliyatsız yöntemlerle daha hızlı iyileşme süreci geçirirler

Detay

Makat Yırtığı Rahatsızlığı Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makat yırtığı (anal fissür) rahatsızlığı; toplumda çok sık rastlanan makat hastalığıdır. Hastalığın sık görülme nedeni ise birçok kişinin kabızlık problemi yaşamasıdır.

Detay

Makatta Kas Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığına neden olan en önemli unsur kas spazmıdır. Anal fissür anal kanal basıncı arttığında meydana gelen yüksek basıncın normale çekilmesi ile tedavi edilir.

Detay

Anal Fissür Neden Kadınlarda Daha Sık Görülür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; genellikle makat ve çevresindeki derinin zorlanması ile oluşan bir hastalıktır. Fissür hastalığı, genelde kabızlık nedeni ile anüs çevresindeki derinin yırtılması ve çatlamasıdır.

Detay

Anal Fissür Oluşumu ve Gelişmesi Nasıl Engellenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; toplum içerisinde en sık rastlanan makat hastalıklarından biridir. Bunun nedeni hastalığın oluşma sebebi olan kabızlığın son zamanlarda sık bir şekilde birçok kişide görülüyor olmasıdır.

Detay

Anal Fissür Kanser İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı halk arasında en sık rastlanan hastalıklardan bir durumuna gelmiştir. Anal fissür; dışkılama sırasında be sonrasında kişiye çok ağrı yaşatan bir hastalıktır.

Detay

Anal Fissür Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı; makat bölgesinde en sık görülen hastalık türüdür, hastalığın başlama evresi anüsün girişinde oluşan makata doğru uzanan çatlak ve yırtıkların oluşmasıdır.

Detay

Anal Fissür Kendini Nasıl Belli Eder ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül rahatsızlığı uzun bir sürede oluşum sağlayan, kişide kanama, ağrı gibi belirtileri olan bir hastalıktır. Makat ile anal kanal yolunda bulunan dentate line adı verilen dişli çizgi arasında oluşum sağlar. Çeşitli nedenlerle artan makat içi basıncının anal fissürün oluştuğu alanda meydana getirdiği tahribat ile başlar

Detay

Anal Fissür Rahatsızlığının İlk Aşaması

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; makat bölgesini kapatan deride ağrı, kanama ve kaşıntıya yol açan ufak bir yırtıktır. Makat derisi yoğun sinir ucu içeriği sebebi ile çok hassas bir yapıdadır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623