Genital Siğil Tedavi Seçenekleri

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 100’den fazla çeşidi bulunan cinsel yol ve temas sonucu bulaşan bir enfeksiyon türüdür. HPV; rahim ağı kanseri, dil ve bademcik kanserine kadar birçok kanser türüne sebep olabilmektedir ki kanser virüs vücuda alındıktan yıllar sonra ortaya çıkabilmektedir.

Detay

Genital Siğil Oluşum Etkenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil lezyonlarının oluşmasına sebep olan virüs Human Papilloma Virüsüdür. Cinsel birliktelik ile bulaşıp yayılan virüs günümüzde çok fazla görülmektedir.

Detay

HPV Kendiliğinden Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü oluşan siğiller kendiliğinden geçme özelliğine sahip değildir. Kişi tarafından fark edildiği anda mutlaka tedavi edilmelidir ki virüs çok yayılmacı ve bulaşıcı özelliklere sahiptir.

Detay

HPV Kanser İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü; cinsel yönden aktif bireylerin hayatı boyunca bir kez bile olsa karşılama ihtimali oldukça yüksektir. HPV cinsel yol veya temas sonucu bulaşma sağlar.

Detay

Erkekte Kondilom

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü iki altı ay gibi kuluçka dönemi olan genel olarak cinsel ilişki bulaşan, bulaşma olduktan sonra tekrar etme durumu gözlenen ve vücudun her bölgesinde lezyon oluşturma ihtimali olan bir hastalıktır.

Detay

Genital Siğil Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü son yıllarda özellikle kadın hastaların kabusu olarak karşımıza çıkmaktadır ve çok sık karşılaşılmaktadır. Genital bölgede siğile ve ilerleme durumunda rahim ağzı kanserine neden olabilmektedir HPV.

Detay

HPV Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

OP. DR. Yasir Gözü

HPV çoğunlukla cinsel birliktelik ve temas yolu ile bulaşmaktadır. Virüs eşinde veya partnerinde HPV tespit edildi ise mutlaka uzman bir doktor kontrolünden geçilmelidir. HPV aşısı seksüel birliktelik yaşamamış veya HPV TİP 6,11,16,18 tespit edilmemiş 9-27 yaş arası kişilerin aşılanması koruyuculuk açısından avantajlıdır.

Detay

HPV'nin Sonuçları

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü genellikle deri ve mukozada siğillere sebebiyet verir. Virüsün 100'den fazla tipi vardır kendi içlerinde farklılık gösterirler bazı tipler hiçbir belirti vermezken bazı tipler genital bölgede siğil ve kansere kadar sebep olabilmektedirler.

Detay

Fiziksel Yöntemlerle Tedavi Nasıl Yapılır

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüs’ün kısaltmasıdır. HPV vücuda bulaştıktan sonra özellikle genital bölgede enfeksiyona sebebiyet vermektedir.

Detay

Makatta Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde oluşan siğillerde cinsel yol veya temas ile bulaşma sağlar. Human Papilloma Virüsü sonucu siğiller ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple cinsel temas ile bulaşan hastalıklar içinde yer alan alır, salt cinsel temas ile değil sürtünme yolu ile de bulaşma sağladığı bilinmektedir.

Detay

Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Human Papilloma Virus yani HPV genital siğillerin oluşumunda etkilidirler.

Detay

HPV Tedavi Seçenekleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV vücuda bulaşan bir virüs türüdür. Biraz daha detay vermek gerekirse Human Papilloma Virüs’n kısaltmasıdır. Özellikle genital bölgede enfeksiyona sebebiyet vererek kondilom (siğil) adı verilen lezyonların oluşmasına sebep olmaktadır.

Detay

HPV Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 72 parçadan oluşan zarfsız DNA'lı bir virüs türüdür. DNA'sı yirmi yüzlü bir kapsülün içinde çift sarmaldır. Botları küçüktür, ısıya dayanıklıdırlar, 100'den fazla hatta 200'e yakın hpv tipi bulunmaktadır. Bunların içerisinden 40 kadar tür genital bölgeyi tutar. Diğer tiplerin ise vücutta pek çok hastalık ve tümör ile bağlantısı bulunmaktadır

Detay

Hamilelik Sırasında HPV’nin Önemi

OP. DR. Yasir Gözü

Hamilelik kadınların en hassas olduğu dönemlerden bir tanesidir. Bu dönemde HPV’nin de elbette olumsuz etkileri oluyor ama öncesinde HPV’nin ne olduğunu iyi bilmek gerekir.

Detay

Siğil Yapan HPV Kanser Yapar mı

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’den kısaca bahsetmek gerekirse; genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet veren, halk arasında siğil diye adlandırılan kondilomların oluşmasını sağlayan bir virüstür.

Detay

HPV Genotiplendirme Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüsü demektir. Sıklıkla daha çok cinsel yol ile bulaşır, kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine sebep olabilmektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623