Mayasıl Nedir? Tromboze Hemoroid Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Mayasıl halk arasında bilinen gerçeğin aslında yanlış olduğunu açıklayan bir anal bölgedeki cilt hastalığı anlamına gelir.

Detay

Hemoroid (Basur) İlaçları ve Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığında hekim onayı olmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır. Kanama ya da kabızlık nedeni sadece hemoroid hastalığının belirtisi olmayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Neden Olur? Makatta Kanama Sebepleri

OP. DR. Yasir Gözü

Normal hemoroidal yapılar, mukoza üzerindeki yastıkçıklar zayıflayarak sarkmaya başlar. Sonrasında ise hemoroid oluşumları, kanaması ve diğer semptomları doğurur.

Detay

İç ve Dış Hemoroid Farkı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Bu tarz makat hastalıklarında, ilk belirtileri aslında hasta kendi yaşantısında dikkat etmediği bir takım sebepler sonrasında hissetmeye başlayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Kremi ve Tedavi Yöntemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Klasik cerrahi yöntemle yapılan ameliyatlar kesin tedaviyi sağlasa da günümüzde artık hastalar tarafından pek tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkamıyor.

Detay

Hemoroid (Basur) Nedir, Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Sindirimi tamamlamaya yardımcı olan, anüste yer alan damarlarda yaşanılan bir takım problemlere genel olarak hemoroid diye tanımlamaktayız.

Detay

Hemoroid (Basur) İyi Gelen Bitkiler Ve Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Bitkiler veya bitkisel kürler, çoğunlukla tedavi sağlayamasalar da hastalığın vermiş olduğu şikâyetleri azaltma konusunda yadsınamaz bir etkiye sahip olabiliyorlar.

Detay

Hamilelikte Hemoroid Neden Olur? Kadınlarda Basur Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kadınlarda basur belirtileri genellikle hamilelik süresinde ya da sonrasında ortaya çıkabilmektedir.

Detay

İç Hemoroid Evrelerinin Farkı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı; makat bölgesinde oluşan kişide belirli şikayetlerin oluşmasına sebep olan hastalıktır.

Detay

Hemoroid Sorununun Ameliyatsız Çözümü

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarının oluşmasıdır. Toplum içinde basur ya da mayasıl olarak bilinir, iç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Zaman içerisinde altta yatan nedenlerle beraber anal kanala yerleşen genişlemiş toplardamar yumakları makatın dışına doğru çıkmaya başlarlar.

Detay

Basur Probleminde Kaşıntı ve Ağrı

OP. DR. Yasir Gözü

Toplumda basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; hastaya sorunsal zamanlar yaşatan ve hayat kalitesini oldukça düşüren bir hastalıktır. Rahatsızlığın belirtileri farklı bir hastalığında belirtileri olabilir. Makatta kanama, dışkılama da değişiklik veya düzensizlik ağrı gibi belirtileri kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Detay

Basurun Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı makat hastalıkları arasında en çok rastlanandır. Toplumda yetişkinlerin dörtte birinde hemoroid hastalığı görülmektedir.

Detay

Hemoroid Kaşıntısı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; anal kanalın üst kısmında yer alan genişleyen damar yumaklarıdır. Farklı evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi bulguları vardır. Halk içinde basur veya mayasıl olarak bilinir. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır, çoğunlukla dışkılama işlevi sırasında yapılan yanlışlar, genetik özellikler, baharatlı ve posasız yiyeceklerin fazla tüketimi sonucu oluşan kabızlık sebepler arasındadır.

Detay

Hemoroid Hastalığında Diyetin Önemi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid nedir, nasıl oluşum sağlar; kalın bağırsağın son bölümü olan anüs bölgesindeki damarların şişmesi veya büyümesi olayına hemoroid denir. Anal kanal yer alan damar yumakları sarkar ve bazı durumlarda kanar ileri zamanlarda makatın dışına çıkabilir. Hastalık iç (internal) ve dış (eksternal) olarak ikiye ayrıldı.

Detay

Fast Food Hemoroid Yapıyor mu?

OP. DR. Yasir Gözü

Uzmanlar sık sık yenen fast food tarzı gıdaların halk arasında basur olarak bilinen hemoroid hastalığına ve kalın bağırsak kanserine yol açabileceğini belirtiyor. Hemoroidin nedenleri arasında uzun süre ayakta kalma, uzun süre oturarak iş yapma, yanlış beslenme, ishal durumlarında ve kalıtımsal olmasının da söz konusu olduğu bildirilirken, hemoroide önlem alınması gerektiği de vurgulanıyor.

Detay

Hemoroid Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid; kişilerin yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Rahatsızlığın belirtileri çoğunlukla başka bir hastalığın habercisi de olabilmektedir. Makatta kanama, dışkılama farklılık veya düzensizlik ağrı gibi belirtiler kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623