Her Makat Ağrısı Hemoroid Belirtisi midir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; kanama, hareket kısıtlanması, ağrı yol açan ve ülkemizde sık rastlanan hastalıklar arasında yer almaktadır.

Detay

Hemoroid Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığında erken tanı ve tedavi çok önemli bir yer tutar. Son yıllarda çok sık görülen bu rahatsızlık her dört kişiden üçünde görülmektedir.

Detay

Hemoroid ve Kabızlık Sorunu

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid toplum içinde bilinen adı ile basur , farklı zamanlarda çıkan yaygın bir sağlık problemidir. Hemoroid içerisinde kan pıhtısı oluşursa yoğun ve şiddetli hissedilen bir ağrıya sebep olur, basurun dereceleri kendi içinde farklı özellikler taşımaktadır.

Detay

Hemoroid Nedir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroidler, anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarıdır. Halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinir. İç ve dış hemoroidler olarak ikiye ayrılır. Zamanla altta yatan sebeplerle birlikte anal kanalda yerleşen genişlemiş toplar damar yumakları makatın dışına doğru çıkarlar.

Detay

Topikal Uygulamalar

OP. DR. Yasir Gözü

Hemeroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak anılmaktadır. Toplum içerisinde en sık rastlanılan makat hastalıklarından bir tanesidir.

Detay

Hemoroid Oturma Banyosu

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; makat bölgesinde yer alan damarların varis biçiminde şişmesi ile oluşan bir rahatsızlıktır. Detaylandırmak gerekirse; baskıya maruz kalan rektum ve anüs arasındaki damarlar genişleyip ve anüsten dışarıya doğru çıkmaya başlamasıdır. Basur toplum arasında en sık görülen makat hastalığıdır.

Detay

Hemoroid (Basur) Tedavisini Ne Zaman Olmam Gerekir

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid, halk arasında mayasıl olarak da bilinen ve sıkça rastlanılan bir makat hastalığıdır. Ne kadar sık rastlandığını bir örnek ile açıklayacak olursam, 50 yaş ve üzeri her iki insan bir tanesinde hemoroid hastalığı görülmektedir. Hemoroid dışkılama sırasında ortaya çıkan bir hastalıktır.

Detay

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Komplikasyonlar Oluşabilir mi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid ameliyatı sonrası komplikasyon oluşma imkanı çok yüksektir. Özellikle ameliyat yapılan yerin hassaslığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca açık yara olduğu için bir çok komplikasyona gebe bir durum söz konusudur.

Detay

Basur Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında mayasıl veya basur adıyla da anılır. Makat hastalıklarının en çok karşılaşılanı olan hemoroid hastalığı dışkılama esnasında ortaya çıkar.

Detay

Hemoroid Bulguları

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığının belirtilerinden önce hastalığı detaylıca ele almakta fayda var. Hemoroid halk arasında mayasıl ya da basur olarak da bilinen bir hastalıktır.

Detay

Tromboze Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Tromboze Hemoroid, anal bölgede yer alan hemoroidal venlerin ve arterlerin (damarların) basınç sonucunda damar çeperlerinin parçalanması sonucu kanamaların meydana gelmesidir.

Detay

Basura Karşı Alınacak Önlemler

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid oluşumları rektum ile anüs çevresi arasında yer alan hemoroidal damarların zamanla gevşemesi ile makattan dışarı çıkmasına denir.

Detay

Hemoroid Başlangıcı Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak adlandırılan hastalık; anüs ve rektumda şişdamarların iltihaplanması sonucu ortaya çıkar.

Detay

Hemoroid ve Beslenme

OP. DR. Yasir Gözü

Ülkemizde en sık rastlanan hastalıklardan biri olan hemoroiddir ve tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürmektedir.

Detay

Spor ve Sağlık

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan önce sağlıklı olmak akabinde de estetik görünüm için spor yapmayı tercih eder. 24 saatin sadece birkaç saatini spor aktivitelerine ayırmış olmak bile bizi gün içerisinde maruz kaldığımız yoğun tempodan, kaostan ve stresten uzak tutacaktır.

Detay

Hemoroid Hastalığında Tuvalet Kültürü

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik ishal ve kabızlık hemoroid hastalığının habercisi olabilir. Hemoroid; halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen ve çeşitli evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi belirtileri olan bir hastalıktır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623