Erkekte Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı kendini apse ve akıntı gibi bulgular ile belli eder. Vücudu aşırı kıllı olan kişilerde daha sık rastlanır. Erkekte kıl dönmesi kadınlara oranla daha çok görülen bir durumdur. Vücudun belli bölgelerinden kopan kılların kişinin kuyruk sokumunda birikerek cilt altına girmesi sonucu kist oluşturması durumudur.

Detay

Kıl Dönmesi Kendiliğinden İyileşir mi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) kendiliğinden iyileşen bir hastalık değildir. Aksine tedavi edilmediği her saniye hastalıklı alan daha da büyümekte ve çok daha büyük bir alana yayılarak ameliyat yapılacak bölgenin genişlemesine neden olmaktadır. Bu yüzden kıl dönmesi rahatsızlığı tespit edildiği durumlarda kesinlikle tedavi olunması gerekir.

Detay

Kıl Dönmesi Hangi Yaşlarda Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan vücudunun belli yerlerinden çeşitli nedenlerle dökülen kılların, kıyafetlerden kopan iplik parçalarının, saç tellerinin cilt yüzeyini geçerek deri altında birikmesiyle ve kıl dönmesi oluşur.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle yoğun kıl yapısına sahip erkeklerde meydana gelir. Aşırı kilolu ve sık terleyenlerde daha çok görülen kıl dönmesi kuyruk sokumu bölgesi başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde karşımıza çıkabilir.

Detay

Kıl Dönmesinde Utanma Problemi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi toplum içerisinde sık görülmesine rağmen hem olduğu bölgeden dolayı utanma duygusundan hem de hastalığın önemsenmemesinden dolayı tedavisi ertelenen bir hastalıktır.

Detay

İlerlemiş Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Genelde kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelir ve çok nadir vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Daha çok 15-35 yaş arasında erkeklerde sık rastlanılan bir hastalıktır.

Detay

Kıl Dönmesi Olduğumu Nasıl Anlarım

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genel olarak gözle göremediğimiz bir yerde oluştuğu için yol açtığı şikayetler üzerinden bunu anlayabiliriz fakat bunun öncesinde kıl dönmesinin ne olduğunu, nasıl oluştuğu gibi birçok farklı alanda ele almak lazım.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatsız Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ameliyatsız biçimde tedavi edilmektedir. Kıl dönmesinin hastaya sunduğu birçok avantaj sunulmaktadır. Kıl dönmesi kuyruk sokumunda, koltuk altında, yüzde, bacakta oluşabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Risk Faktörleri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudun göbek bölgesinde koltuk altında, yüzde, bacakta ama en çok kuyruk sokumunda kendini gösterir. Vücudu kıl bakımından yoğun insanlarda daha çok görülen kıl dönmesi mutlaka tedavi edilmelidir.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi deri altında meydana geldiği için o bölgede şişlik ve kızarıklıkla kendini belli eder. Kıl dönmesi tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudumuzda çeşitli sebeplerle dökülen kılların cilt yüzeyini geçerek deri altında birikmesiyle meydana gelir. Kıl dönmesi genelde erkeklerde yani vücutta kıl oranı daha çok olan bireylerde görülür.

Detay

Kadınlarda kıl dönmesi belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi problemi oluştuğu zamanda hastaya oldukça rahatsızlık veren bir durumdur ki kişinin günlük yaşamında sorun ve aksaklık yaşamasına neden olur.

Detay

Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumunda oluşan kistin zaman içinde iltihaplanmasına kıl dönmesi adı verilir. Kıl dönmesi erkeklerde kadınlara oranla daha çok görülen bir rahatsızlıktır.

Detay

Apseli Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi; çok yaygın ve genç nüfusu etkileyen bir hastalıktır. Kuyruk sokumunda sık görülen bu hastalık vücudun farklı yerlerinde olan kıl kökü iltihaplanması ve kılın deri altına doğru büyümesinden farklıdır.

Detay

Anüste Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı özellikle erkeklerin problemi diye düşünsek de yanılıyoruz çünkü artık kadınlarda da görülmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı; vücuttan kopan kılların, tekrar deri altına girerek burada kist oluşturması ve bazı durumlarda bu kistin iltihaplanmasıdır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623