Hemoroid Sorununun Ameliyatsız Çözümü

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarının oluşmasıdır. Toplum içinde basur ya da mayasıl olarak bilinir, iç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Zaman içerisinde altta yatan nedenlerle beraber anal kanala yerleşen genişlemiş toplardamar yumakları makatın dışına doğru çıkmaya başlarlar.

Detay

Makat Yırtığı Rahatsızlığı Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makat yırtığı (anal fissür) rahatsızlığı; toplumda çok sık rastlanan makat hastalığıdır. Hastalığın sık görülme nedeni ise birçok kişinin kabızlık problemi yaşamasıdır.

Detay

Basur Probleminde Kaşıntı ve Ağrı

OP. DR. Yasir Gözü

Toplumda basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; hastaya sorunsal zamanlar yaşatan ve hayat kalitesini oldukça düşüren bir hastalıktır. Rahatsızlığın belirtileri farklı bir hastalığında belirtileri olabilir. Makatta kanama, dışkılama da değişiklik veya düzensizlik ağrı gibi belirtileri kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Detay

Makatta Kas Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığına neden olan en önemli unsur kas spazmıdır. Anal fissür anal kanal basıncı arttığında meydana gelen yüksek basıncın normale çekilmesi ile tedavi edilir.

Detay

Basurun Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı makat hastalıkları arasında en çok rastlanandır. Toplumda yetişkinlerin dörtte birinde hemoroid hastalığı görülmektedir.

Detay

Genital Siğil Tedavi Seçenekleri

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 100’den fazla çeşidi bulunan cinsel yol ve temas sonucu bulaşan bir enfeksiyon türüdür. HPV; rahim ağı kanseri, dil ve bademcik kanserine kadar birçok kanser türüne sebep olabilmektedir ki kanser virüs vücuda alındıktan yıllar sonra ortaya çıkabilmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sorunu genellikle genç erkeklerde görülen bir durumdur. Çünkü kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde kıl dönmesi daha sık ortaya çıkar.

Detay

Kıl Dönmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi problemi çoğunlukla genç erkeklerin karşı karşıya kaldıkları bir sorundur. 30’lu yaşlarda sık rastlanan kıl dönmesi, hayatın kalitesini olumsuz etkiler ve kişinin hareketlerinde kısıtlama olmasına neden olur.

Detay

Kıl Dönmesi Probleminin Zararları

OP. DR. Yasir Gözü

Cilt problemi olarak bilinen kıl dönmesi kuyruk sokumu bölgesinde daha çok görülen bir hastalıktır. Kıl dönmesi sırt bölgesinden, saç derisinden ve enseden dökülen kılların gözenek veya boşluklardan yol bularak deri altına gömülmesine denir.

Detay

Genital Siğil Oluşum Etkenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil lezyonlarının oluşmasına sebep olan virüs Human Papilloma Virüsüdür. Cinsel birliktelik ile bulaşıp yayılan virüs günümüzde çok fazla görülmektedir.

Detay

Anal Fistül ve Anal Fissür Arasındaki Farklar

OP. DR. Yasir Gözü

Halk arasında sık sık karşılaştırılan bu hastalıklar özünde birbirinden iki farklı hastalık türüdür. İki hastalık arasındaki net bir şekilde anlayabilmek için her iki rahatsızlığı da detaylı bir şekilde ele almakta fayda vardır.

Detay

Anal Fissür Neden Kadınlarda Daha Sık Görülür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; genellikle makat ve çevresindeki derinin zorlanması ile oluşan bir hastalıktır. Fissür hastalığı, genelde kabızlık nedeni ile anüs çevresindeki derinin yırtılması ve çatlamasıdır.

Detay

Anal Fissür Oluşumu ve Gelişmesi Nasıl Engellenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; toplum içerisinde en sık rastlanan makat hastalıklarından biridir. Bunun nedeni hastalığın oluşma sebebi olan kabızlığın son zamanlarda sık bir şekilde birçok kişide görülüyor olmasıdır.

Detay

Anal Fissür Kanser İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı halk arasında en sık rastlanan hastalıklardan bir durumuna gelmiştir. Anal fissür; dışkılama sırasında be sonrasında kişiye çok ağrı yaşatan bir hastalıktır.

Detay

Perianal Fistül Teşhisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül rahatsızlığı, basit veya komplike olabilmektedir. Bu nedenle teşhis aşaması uygun tedavi açısından oldukça önemlidir. Anal fistül şikayetleri arasında çoğunlukla iç çamaşırını kirleten sarı, iltihaplı akıntı sık görülür.

Detay

HPV Kendiliğinden Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü oluşan siğiller kendiliğinden geçme özelliğine sahip değildir. Kişi tarafından fark edildiği anda mutlaka tedavi edilmelidir ki virüs çok yayılmacı ve bulaşıcı özelliklere sahiptir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623