Kıl Dönmesi Sebebi ?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs latince adı ile kuş yuvası rahatsızlığı; derinin altında kılların toplandığı ve infekte olduğu bir hastalıktır. Genellikle kuyruk sokumundaki cilt altında pit denilen çukurlar, sinüsler içinde kılların vakum etkisi vida benzeri deri altında toplanması ile oluşum sağlar.

Detay

Hemoroid Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid; kişilerin yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Rahatsızlığın belirtileri çoğunlukla başka bir hastalığın habercisi de olabilmektedir. Makatta kanama, dışkılama farklılık veya düzensizlik ağrı gibi belirtiler kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Detay

Her Makat Ağrısı Hemoroid Belirtisi midir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; kanama, hareket kısıtlanması, ağrı yol açan ve ülkemizde sık rastlanan hastalıklar arasında yer almaktadır.

Detay

Fissür Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı genel olarak makat girişinde oluşur. Bulaşıcı veya genetik faktörlerin dışında meydana gelen anal fissür erkeklerde kadınlara oranla daha az görülür. Tuvalete gitmeyi çok zorlaştıran fissür çoğunlukla cam kesiğini andıran acı şeklinde tarif edilir.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu bölgesinde deri altında meydana gelir. Tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs olan kıl dönmesi cildin altında kılların toplanmasıyla meydana gelir.

Detay

HPV'nin Sonuçları

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü genellikle deri ve mukozada siğillere sebebiyet verir. Virüsün 100'den fazla tipi vardır kendi içlerinde farklılık gösterirler bazı tipler hiçbir belirti vermezken bazı tipler genital bölgede siğil ve kansere kadar sebep olabilmektedirler.

Detay

Kıl Dönmesi Nelere Sebep Olur

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı, tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs latince adı ile kuş yuvası, cildin altında yer kılların toplandığı ve infekte olabildiği bir hastalıktır. Genellikle kuyruk sokumu bölgesinde deri altındaki pit adı verilen çukurlar, sinüsler içinde kılların vakum etkisi ile vida benzeri deri altında toplanması ile oluşum sağlar.

Detay

Hemoroid Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığında erken tanı ve tedavi çok önemli bir yer tutar. Son yıllarda çok sık görülen bu rahatsızlık her dört kişiden üçünde görülmektedir.

Detay

Hemoroid ve Kabızlık Sorunu

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid toplum içinde bilinen adı ile basur , farklı zamanlarda çıkan yaygın bir sağlık problemidir. Hemoroid içerisinde kan pıhtısı oluşursa yoğun ve şiddetli hissedilen bir ağrıya sebep olur, basurun dereceleri kendi içinde farklı özellikler taşımaktadır.

Detay

Hemoroid Nedir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroidler, anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarıdır. Halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinir. İç ve dış hemoroidler olarak ikiye ayrılır. Zamanla altta yatan sebeplerle birlikte anal kanalda yerleşen genişlemiş toplar damar yumakları makatın dışına doğru çıkarlar.

Detay

Topikal Uygulamalar

OP. DR. Yasir Gözü

Hemeroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak anılmaktadır. Toplum içerisinde en sık rastlanılan makat hastalıklarından bir tanesidir.

Detay

Fiziksel Yöntemlerle Tedavi Nasıl Yapılır

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüs’ün kısaltmasıdır. HPV vücuda bulaştıktan sonra özellikle genital bölgede enfeksiyona sebebiyet vermektedir.

Detay

Rektal Kanamanın Nedenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Rektal kanamanın sebepleri yukarıdaki hastalıklardır. Bu hastalıklar arasından fissürleri detaylıca ele almakta fayda var. Anal fissür toplum içerisinde en sık görülen makat hastalıklarından bir tanesidir

Detay

Anal Fistül Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül nedir; cilt ve bağırsak arasında doğal olmayan bir bağlantının oluşmasına denir. Anüs içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız) ile deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına makat fistülü veya tıbbi terimi ile perianal fistül denir.

Detay

Fistül Sebepleri ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül; iki organ veya iki doku yüzeyi arasında anormal bir bağlantı kanalının oluşmasıdır. Sindirim kanalının son bölümü olan makat kanalı ve makatı çevreleyen deri arasında anormal bir bağlantının olmasına anal fistül- makat fistülü veya perianal fistül denir.

Detay

Erkekte Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı kendini apse ve akıntı gibi bulgular ile belli eder. Vücudu aşırı kıllı olan kişilerde daha sık rastlanır. Erkekte kıl dönmesi kadınlara oranla daha çok görülen bir durumdur. Vücudun belli bölgelerinden kopan kılların kişinin kuyruk sokumunda birikerek cilt altına girmesi sonucu kist oluşturması durumudur.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623