Makatta Kanama

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta kanama sorunun birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerin başında da anal fissür sorunu gelmektedir. Anal fissür hastalığından bahsetmek gerekirse, toplum içerisinde en çok görülen makat hastalıklardan bir tanesidir.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatsız Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ameliyatsız biçimde tedavi edilmektedir. Kıl dönmesinin hastaya sunduğu birçok avantaj sunulmaktadır. Kıl dönmesi kuyruk sokumunda, koltuk altında, yüzde, bacakta oluşabilir.

Detay

Yoga ile Anal Fissür Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Çoğunlukla dışkılama işlevinden sonra tuvalet kağıdında taze kana rastlarsanız ya da anüs bölgesinde ağrı veya rahatsızlık varsa anal bölgenizde çatlak oluşmuş olabilir.

Detay

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Komplikasyonlar Oluşabilir mi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid ameliyatı sonrası komplikasyon oluşma imkanı çok yüksektir. Özellikle ameliyat yapılan yerin hassaslığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca açık yara olduğu için bir çok komplikasyona gebe bir durum söz konusudur.

Detay

Siğil Yapan HPV Kanser Yapar mı

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’den kısaca bahsetmek gerekirse; genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet veren, halk arasında siğil diye adlandırılan kondilomların oluşmasını sağlayan bir virüstür.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı kısaca makatta meydana gelen çizgiler ve yırtıklardır. Dışkılamaya bağlı olarak oluşan anal fissür hastanın tuvalet ihtiyacı geldiğinde kendini belli eder.

Detay

Basur Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında mayasıl veya basur adıyla da anılır. Makat hastalıklarının en çok karşılaşılanı olan hemoroid hastalığı dışkılama esnasında ortaya çıkar.

Detay

HPV Genotiplendirme Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüsü demektir. Sıklıkla daha çok cinsel yol ile bulaşır, kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine sebep olabilmektedir.

Detay

Hemoroid Bulguları

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığının belirtilerinden önce hastalığı detaylıca ele almakta fayda var. Hemoroid halk arasında mayasıl ya da basur olarak da bilinen bir hastalıktır.

Detay

Akut ve Kronik Anal Fissür Farkı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; anüs çıkışında mukozanın çoğunlukla arka kenarından çatlaması ve yırtılması olayıdır. İlk bir aylık dönemdeki yırtıklara akut anal fissür, daha uzun süreli ve meme yapmış yırtıklara da kronik anal fissür denmektedir.

Detay

Fistül Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül hastalığı makat hastalıklarının en zor tedavi edilen türlerinin başında gelmektedir. Anal fistün hastalığının adı latince fistula kelimesinden gelir ve anlamı kanal demektir.

Detay

Kıl Dönmesi Risk Faktörleri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudun göbek bölgesinde koltuk altında, yüzde, bacakta ama en çok kuyruk sokumunda kendini gösterir. Vücudu kıl bakımından yoğun insanlarda daha çok görülen kıl dönmesi mutlaka tedavi edilmelidir.

Detay

Anal Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığında riskli yaş aralığı 30 ile 40 yaş arası olarak kabul edilmektedir. Kadın ve erkekte aynı oranda görülebilen anal fissüre kadınlarda gebelik döneminde daha çok rastlanılır.

Detay

Anal Fistül Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Sindirim kanalının son kısmı olan makat kanalı (anüs - anal kanal) ile makatı çevreleyen deri arasında anormal bir bağlantının (kanalın) olmasına ise anal fistül - makat fistülü veya perianal fistül denir.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi deri altında meydana geldiği için o bölgede şişlik ve kızarıklıkla kendini belli eder. Kıl dönmesi tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Detay

Makat Ağrısı Neden Olur

OP. DR. Yasir Gözü

Makat ağrısı toplum içerisinde sık sık karşılaşılan ve birçok sebebi olan bir rahatsızlıktır. Makat ağrısı genelde dışkılama sonrasında meydana ve bazen saatlerce devam eden bıçak saplanır ya da cam kesiği hissi gibi bir belirti verebilir. Makat ağrısı, makat çatlağından, hemoroide kadar birçok nedenden kaynaklanabilir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623