Anal Fistül Nedir? Fistül Çeşitleri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül, makatta oluşan apse iltihabını atmak için meydana gelen istenmeyen bir tünel oluşumu olarak tanımlanabilir. En bilinen 4 farklı çeşidi bulunmaktadır.

Detay

Fistül Ameliyatı ve Anal Fistül Ameliyatı Sonrası Kanama

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül ameliyatı, klasik cerrahi yöntem ile yapıldığında makat kaslarına zarar verebilmektedir. Bu nedenle ameliyattan sonra bazı komplikasyonlar gelişebilir.

Detay

Anal Fistül Kendiliğinden Geçer Mi? Makat Fistülü İlaçları Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Anal fistül ilaçları tedavide tek başına yeterli olamamaktadır.

Detay

Fistül Nedir? Perianal Fistül Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül, makatta oluşan apse ya da yara sebebiyle ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Fistül, makatta oluşan anormal bağlantı yoludur.

Detay

Makatta Ağrı Neden Olur? Makat Apsesi Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta ağrı, birçok anorektal hastalığa işaret ediyor olabilir. Makat apsesi tedavi edilmediğinde anal fistül rahatsızlığına sebep olabilir.

Detay

Perianal Fistül Ne Demek? Makatta Fistül Zararları Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistül, makattaki apsenin dışarıya atılması için istenmeyen bir tünelin bölgede oluşmasıdır. Kişinin sosyal hayatını etkileyebilen ciddi bir rahatsızlıktır.

Detay

Makatta Fistül Nasıl Olur? İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta fistül, makat bölgesinde oluşan bir çatlak veya apse sonucunda ortaya çıkabilir. İyileşme süreci hastaya ve uygulanan tedaviye bağlı olarak değişebilmektedir

Detay

Anal Fistül Bitkisel Tedavisi ve Lazer Yöntemi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül gibi makat hastalıklarının bitkisel tedavisi,iyileşme süreci için yeterli olamamaktadır. Günümüzde sıklıkla lazer tedavisi tercih edilmektedir.

Detay

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Ameliyatı Olanlar Ve Ameliyatı Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı ameliyatı ve ameliyatı sonrası muayene olduğunuz proktoloji doktorunun söylediklerine harfiyen uymanız iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), gastrointestinal alanın son bölümü olarak bilinen anal kanal ve üzerinde bulunan doku tabakasında meydana gelen yırtılmalardır.

Detay

Fissür Ne Demek? Makat Ağrısına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür, her gün sıklıkla kullanmış olduğumuz sindirim kanalının son bölümünde, cilt dokusu üzerinde oluşturmuş olduğu bir takım makat hastalıkları arasında yer alır.

Detay

Makatta Çatlak Neden Olur? Anal Fissür Tedavi Edilmezse Ne Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta çatlak oluşumunda çoğunlukla kişinin kabızlık durumu etkili olabilmektedir. Anal fissür, tedavi edilmediğinde hastaya çok ciddi sıkıntılar verebilmektedir.

Detay

Makat Çatlağından Kurtulanlar Ve Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağından kurtulmanın ilk maddesi kabızlık veya ishal ataklarının yaşanmamasıdır. Anal fissürden kurtulmak için proktoloji hekimine başvurmak gerekir.

Detay

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Kendiliğinden Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), kendi kendine iyileşmesi mümkün olabilen bir rahatsızlık değildir. Makat bölgesinde oluşan çatlağın muhakkak tedavisi şarttır.

Detay

Fissür Ağrısı Nasıl Olur? Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür ağrısı, hastalar tarafından çoğunlukla cam parçası batması ya da bıçak batması olarak tanımlanmaktadır. Makat çatlağı bitkisel çözümleri yeterli değildir.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Ameliyatı Ve İyileşme Süreci

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı tedavisinde ameliyatlı olduğu gibi günümüzde ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Hastalar ameliyatsız yöntemlerle daha hızlı iyileşme süreci geçirirler

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623