Mayasıl Nedir? Tromboze Hemoroid Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Mayasıl halk arasında bilinen gerçeğin aslında yanlış olduğunu açıklayan bir anal bölgedeki cilt hastalığı anlamına gelir.

Detay

Hemoroid (Basur) İlaçları ve Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığında hekim onayı olmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır. Kanama ya da kabızlık nedeni sadece hemoroid hastalığının belirtisi olmayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Neden Olur? Makatta Kanama Sebepleri

OP. DR. Yasir Gözü

Normal hemoroidal yapılar, mukoza üzerindeki yastıkçıklar zayıflayarak sarkmaya başlar. Sonrasında ise hemoroid oluşumları, kanaması ve diğer semptomları doğurur.

Detay

İç ve Dış Hemoroid Farkı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Bu tarz makat hastalıklarında, ilk belirtileri aslında hasta kendi yaşantısında dikkat etmediği bir takım sebepler sonrasında hissetmeye başlayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Kremi ve Tedavi Yöntemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Klasik cerrahi yöntemle yapılan ameliyatlar kesin tedaviyi sağlasa da günümüzde artık hastalar tarafından pek tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkamıyor.

Detay

Hemoroid (Basur) Nedir, Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Sindirimi tamamlamaya yardımcı olan, anüste yer alan damarlarda yaşanılan bir takım problemlere genel olarak hemoroid diye tanımlamaktayız.

Detay

Hemoroid (Basur) İyi Gelen Bitkiler Ve Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Bitkiler veya bitkisel kürler, çoğunlukla tedavi sağlayamasalar da hastalığın vermiş olduğu şikâyetleri azaltma konusunda yadsınamaz bir etkiye sahip olabiliyorlar.

Detay

Hamilelikte Hemoroid Neden Olur? Kadınlarda Basur Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kadınlarda basur belirtileri genellikle hamilelik süresinde ya da sonrasında ortaya çıkabilmektedir.

Detay

Hemoroid Sorununun Ameliyatsız Çözümü

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarının oluşmasıdır. Toplum içinde basur ya da mayasıl olarak bilinir, iç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Zaman içerisinde altta yatan nedenlerle beraber anal kanala yerleşen genişlemiş toplardamar yumakları makatın dışına doğru çıkmaya başlarlar.

Detay

Basurun Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı makat hastalıkları arasında en çok rastlanandır. Toplumda yetişkinlerin dörtte birinde hemoroid hastalığı görülmektedir.

Detay

Her Makat Ağrısı Hemoroid Belirtisi midir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; kanama, hareket kısıtlanması, ağrı yol açan ve ülkemizde sık rastlanan hastalıklar arasında yer almaktadır.

Detay

Basur Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında mayasıl veya basur adıyla da anılır. Makat hastalıklarının en çok karşılaşılanı olan hemoroid hastalığı dışkılama esnasında ortaya çıkar.

Detay

Tromboze Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Tromboze Hemoroid, anal bölgede yer alan hemoroidal venlerin ve arterlerin (damarların) basınç sonucunda damar çeperlerinin parçalanması sonucu kanamaların meydana gelmesidir.

Detay

Basura Karşı Alınacak Önlemler

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid oluşumları rektum ile anüs çevresi arasında yer alan hemoroidal damarların zamanla gevşemesi ile makattan dışarı çıkmasına denir.

Detay

Hemoroid Başlangıcı Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak adlandırılan hastalık; anüs ve rektumda şişdamarların iltihaplanması sonucu ortaya çıkar.

Detay

Hemoroid Hastalığında Tuvalet Kültürü

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik ishal ve kabızlık hemoroid hastalığının habercisi olabilir. Hemoroid; halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen ve çeşitli evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi belirtileri olan bir hastalıktır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623